ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU W PŁYWANIU 2014

15 grudzień 2014

W dniach 12-13.12.2014r. Na basenie „Aqua Centrum” odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu w pływaniu zorganizowane przez :

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ,Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki oraz nasze Centrum Turystyczno- Sportowe.

Do zawodów zgłosiło się 407 zawodników z 43 klubów z Dolnego Śląska.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes DOZP Zbigniew Dubiel.

Dwudniowe zawody (12-13.12.2014r.) podzielone zostały na cztery bloki startowe,w których zawodnicy zmierzyli się m.in. na dystansach w następujących stylach: 800 dowolnym,

400 zmiennym i dowolnym,1500 dowolnym, 50 motylkowym i klasycznym,

200 klasycznym,dowolnym i zmiennym, 100 grzbietowym,motylkowym ,klasycznym i zmiennym oraz 1500 dowolnym.

Najlepszą zawodniczką zawodów za dwa najlepsze starty została Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław, która zgromadziła 1612 punktów wielobojowych FINA.

Warto wspomnieć, że Alicja niedawno wystąpiła w mistrzostwach świata na krótkim basenie w Ad-Dausze.

U Panów w tej samej kategorii najlepszy okazał się Maciej Zoniuk (Śląsk Wrocław), który uzyskał 1507 punktów FINA.Kategorię 13-15 lat u dziewcząt wygrała Patrycja Rzońca

(Śląsk Wrocław) – 1289 FINA.

U chłopców bezkonkurencyjny był Jakub Chmielewski (Śląsk Wrocław) – 1341 FINA.

W najmłodszej kategorii 11-12 lat najwięcej punktów FINA zgromadziła Zofia Raszczuk – 944, a u chłopców Rafał Siwicki – 769 FINA.